Новини

""
Державне підприємство «Вінницька лісова науково-дослідна станція», відповідно до Доручення № 3 за результатами проведення засідання розширеної колегії Держлісагентства від 18.02.2021 (протокол №3) запрошує громадськість м. Турбів та усіх бажаючих долучитися до участі у Акції «Створюємо ліси разом». Адреси та контакти для звернень громадян: ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція», вул. Максимовича, 39, м. Вінниця, Телефон + 38 (0432)  67- 01- 85, Факс +38 (0432) 55-18-2
""
30 листопада – 4 грудня 2020 р. відбулася II Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 95-річчю від дня народження проф. Миколи Ілліча Федорова та 90-річчю кафедри лісозахисту та деревинознавства Білоруського державного технологічного університету (БДТУ).
""
Завершується Міжнародний рік здоров’я рослин, оголошений Організацією Об’єднаних Націй. Людина піклується про здоров’я рослин насамперед тому, що одержує з них продукти харчування, сировину, будівельний матеріал і зацікавлена одержати зазначену продукцію в якнайбільшому обсязі та найкращої якості, а не ділитися з комахами, слимаками та грибами. Для захисту майбутнього врожаю людина застосовує переважно хімічні препарати, які не тільки вбивають шкідливі організми, але й завдають шкоду іншим компонентам екосистем і здоров’ю людини. Однією з альтернатив хімічного захисту рослин є біологічний метод.
""
16 листопада 2020 року лабораторія лісового ґрунтознавства УкрНДІЛГА приєдналася до глобальної мережі ґрунтових лабораторій (GLOSOLAN) та отримала регістраційний сертифікат і свідоцтво учасника.
""
На початку листопада 2020 року в посівному відділенні розсаднику Нескучанського л-ва ДП «Тростянецький лісгосп» співробітниками лісгоспу на чолі з майстром тепличного комплексу О. С. Буряковою та канд. с.-г. н., старшим науковим співробітником Краснотростянецького відділення УкрНДІЛГА В. П. Самодаєм було закладено дослід із вирощування різних видів, форм та сортів роду Cotoneaster (кизильники).
""
Ялівець віргінський (Juniperus virginiana Linnaeus), природно розповсюджений у США та Канаді. У Сполучених Штатах він є найбільш природно поширеним хвойним видом на сході країни, та його називають східним червоним кедром (Eastern Red Cedar). У сприятливих умовах дерево може сягати висоти 30 м. Найстаріше в США дерево цього виду має вік 970 років (https://www.ldeo.columbia.edu/~adk/oldlisteast/). Вид є як посухостійким, так і холодостійким, добре росте на кам’янистих, піщаних та глинистих ґрунтах.
""
За ініціативи Німецько-українського агрополітичного діалогу (АПД) 29-30 вересня 2020 року відбувся дистанційний міжнародний тренінг із питань забезпечення якості проведення Національної інвентаризації лісів (НІЛ) в Україні, в якому використовувався досвід експертів із НІЛ Федеративної Республіки Німеччини.
""
13 жовтня 2020 року в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна відбувся науковий форум «Наука, діалог поколінь». Участь у форумі взяли близько 150 провідних та молодих науковців, керівників та представників науково-дослідних і освітніх закладів Харкова, представники Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Харківської обласної державної адміністрації, бізнесових структур області. Учасником форуму від УкрНДІЛГА був вчений секретар Олексій Кобець.
""
Системне вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою (ЗКС) для лісовідновлення та лісорозведення лісогосподарськими підприємствами в Україні було розпочато в 2006 р. У цей же час науково-дослідні роботи із інтенсифікації вирощування садивного матеріалу головних лісоутворювальних порід в індивідуальних контейнерах було розпочато і на селекційному комплексі ДП «Харківська ЛНДС» УкрНДІЛГА (на той час – Данилівський дослідний держлісгосп (ДДЛГ)).