Новини

""
23 червня 2021 р. розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Лісівнича наука: стан, проблеми, перспективи розвитку», присвячена 90-річчю від часу заснування Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького (УкрНДІЛГА), яку у зв’язку з епідемічною обстановкою, частково проведено в режимі Zoom.
""
Сорти фундука розмножують вегетативно методами  укорінення живців, вертикальними і горизонтальними відсадками та щепленням. Серед сучасних методів розмноження найбільш пріоритетними є використання методів культури клітин, органів і тканин.
""
За дорученням Міндовкілля науковці УкрНДІЛГА виконали низку досліджень щодо методології оцінювання самозаліснених ділянок засобами дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) та розробили алгоритм щодо їхньої інвентаризації.
""
26 травня 2021 року відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України
""
З 11 по 14 травня 2021 р. на базі Інституту сільськогосподарської мікробіології та АПВ НААН (ІСМАВ НААН), м. Чернігів, було організовано і проведено навчальний курс Всеукраїнської школи молодих вчених-мікробіологів, присвячений Дню науки.
""
У лютому 2021 р. Департаментом науки і освіти Харківської облдержадміністрації було оголошено конкурс на здобуття іменної стипендії облдержадміністрації в галузі науки. Вченою радою УкрНДІЛГА до участі в конкурсі було висунуто кандидатуру старшого наукового співробітника кандидата с.-г. наук Румянцева Максима Григоровича.
""
5-7 травня 2021 р. відбулася міжнародна наукова конференція «Лісове господарство – міст у майбутнє», присвячена 95-річчю вищої лісівничої освіті в Болгарії (https://conf2020.forestry-ideas.info). У конференції взяли участь понад 100 учасників. Із привітаннями виступили ректор лісотехнічного університету Іван Ілієв та представник міністерства сільського господарства, продовольства та лісового господарства, декан факультету лісового господарства Маріус Дімітров, який також зробив доповідь про історію та сучасність лісівничої освіти в Болгарії, підкреслив роль університету як центру лісівничої освіти.
""
Одним із пунктів розвитку лісокультурного виробництва ДП «Харківська ЛНДС»УкрНДІЛГА є впровадження новітніх технологій вирощування сіянців головних лісоутворювальних порід
06 квітня 2021 року комісією в складі: начальника відділу лісової фітопатології ДСЛП "Вінницялісозахист" Віталія Стегняка, наукового співробітника ДП "Вінницька ЛНДС" Юрія Єлісавенка, інженера ОЗЛ ДП "Вінницьке лісове господарство" Валерія Лавренюка за участі помічника лісничого Михайлівського лісництва Ігора Берчука проведено поточне лісопатологічне обстеження хвойних лісонасаджень загальнозоологічного заказника загальнодержавного значення «Бу́го-Десня́нський» на площі близько 70 га.

П’ятого квітня 2021 року працівники ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» та громадськість смт Турбів приєдналися до Акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом». Згідно плану заходів у Турбівському лісництві (кв. 19, вид. 11) на площі 0,9 га закладено лісові культури за участю хвойних порід. Лісові культури створені під «меч Колесова» із використанням садивного матеріалу, вирощеного у теплиці дослідної станції.